PI

W dniu 14 marca 2024 (3,14) odbyło się XVIII Święto Liczby Pi. W tym roku nasza szkoła obchodziła go na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Uczniowie klasy 2p, 2t, 4p i reprezentanci klasy 1e, 2r oraz 5g mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat tej liczby oraz zrozumieć jej znaczenie w matematyce i w życiu codziennym.

 

Obchody Święta Liczby Pi na UŚ były pełne entuzjazmu i aktywności matematycznej. W programie znalazły się wykłady popularnonaukowe, warsztaty, konkursy matematyczne oraz zabawy edukacyjne. Uczniowie klasy 2p brali udział w pokazach chemicznych, w których uczestnicy mieli szansę zobaczyć, jak nauka ożywa poprzez barwne reakcje, głośne wybuchy i zadziwiające przemiany. Nasi uczniowie mieli okazję reprezentować nasz zespół w turnieju szachowym „πonek” oraz konkursie Pilonerzy, pnąc się po drabinie pytań celem zdobycia jak największej liczby „πniędzy”. Wydarzenie było doskonałą okazją do promowania zainteresowania matematyką wśród społeczności uczniowskiej.