sejm

18 kwietnia 2024 roku klasy 1a, 1L1, 3i2 oraz garstka 2L2 zostały zaproszone przez Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny "Metis" do wzięcia udziału w nie takim małym eksperymencie debatanckim. "Należy zrezygnować z zadań domowych" - z taką tezą musieli się zmierzyć nasi uczniowie podczas debaty w Sejmie Śląskim. Eleganccy, poważni, profesjonalni - pełnili rolę mówców, sędziów a nawet przewodniczącego całej debaty. Ale najważniejsze, że zasiadali w miejscach radnych sejmiku wojewódzkiego! To dopiero prestiż.

 

Na przygotowanie argumentów mieli kilkanaście minut i bardzo pozytywnie wszystkich zaskoczyli, mówiąc o nierównych możliwościach odrobienia zadań domowych, różnych warunkach w domu, ale też o nieuczciwości w kopiowaniu zadań z internetu i nie zwracaniu uwagi na prawa autorskie.
Uczniowie wraz z nauczycielkami udzielili również wywiadu dla Radia "Katowice".
Wisienką na torcie było zwiedzanie gmachu Sejmu Śląskiego - sali plenarnej, sali marmurowej, skarbca, tunelu ewakuacyjnego oraz windy paciorkowej. Nasza przewodniczka Daria absolutnie w sposób niekonwencjonalny opowiadała o historii, ludziach, ciekawostkach.
Dziękujemy "Metisowi" oraz Paniom Sonii Goguli i Grażynie Skirmutt za zaufanie i zaproszenie.