Kornwalia

W dniu 14 kwietnia nasza młodzież i nauczyciele w drodze do Kornwalii zwiedzali Amsterdam. Rozpoczęli spacerem po urokliwych uliczkach. Następnie odbyli rejs statkiem po kanałach miasta. Zwiedzili między innymi Muzeum Państwowe z kolekcją dzieł Rembrandta i Van Gogha oraz Muzeum Diamentów.

 

W dniu 15 kwietnia nasza grupa uczestników wycieczki do Kornwalii spędziła dzień w podróży. Kilkugodzinny rejs promem rozpoczęli typowym angielskim śniadaniem. Niestety zaskoczeni zostali sztormem, który przysporzył im trochę kłopotów, potem już droga autobusem do Plymouth do rodzin i wieczorne rozmowy w języku angielskim.

W dniu 17 kwietnia nasi uczestnicy wycieczki do Kornwalii zwiedzali Eden Projekt oraz Zamek Króla Artura - Tintagel Castle. Przepiękne widoki i niezapomniane wrażenia...

Nasza grupa wycieczkowa w drodze powrotnej zwiedziła Exeter - miasteczko pamiętające czasy Celtów. Następnie miejscowość Bath i jego największe atrakcje urystyczne: rzymskie łaźnie, opactwo, Most Pulteney oraz ogród angielski Prior Park landscape Garden zaprojektowany przez poetę Alexandra Pope'a. Ostatnia miejscowość to Stonehenge - jedna z najsłynniejszych, europejskich budowli megalitycznych, pochodząca z epoki neolitu oraz brązu.

Ostatni dzień wycieczki to zwiedzanie Londynu - Royal Observatory Greenwic, rejs Tamizą, Westminster, Parlament, Big Ben, ulica White Hall, Downing Street z siedzibą premiera Wielkiej Brytanii, Trafalgar Square, National Gallery, Piccadilly Circus.