Stowa

W kwietniu uczniowie naszej szkoły zostali zachęceni do wzięcia udziału w wojewódzkim konkursie plastycznym na projekt graficzny awersu i rewersu monety o nominale 1 złotego lub banknotu o nominale 100 złotych przedstawiających wizerunek Władysława Grabskiego lub Małego Dżeka.

 

Inicjatywa organizowana jest z okazji Roku Edukacji Ekonomicznej przez konsorcjum Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 we współpracy ze Śląskim Kuratorium Oświaty, Śląską Chorągwią ZHP oraz senator RP Haliną Biedą.
Konkurs miał na celu promowanie idei edukacji ekonomicznej oraz pogłębianie wiedzy na temat historii polskiego złotego, reform Władysława Grabskiego oraz postaci Małego Dżeka z książki Janusza Korczaka „Bankructwo Małego Dżeka”.
Ponadto miał za zadanie promować wiedzę finansową, budować właściwe postawy ekonomiczne wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijać ich umiejętności i talenty plastyczne.
Nasz uczeń, Krystian Czajor z klasy 1p2 zajął II miejsce i tym samym jest laureatem tegoż konkursu. Cieszymy się i pękamy z dumy...życząc dalszych sukcesów naszemu zdolnemu grafikowi!