konferencja

W dniu 17 listopada uczennice klasy 1e miały zaszczyt gościć na konferencji "Kobiety Na Szczycie", gdzie otrzymali ogromną dawkę pozytywnej energii do stawiania sobie celów i dążenia do nich, posiadania marzeń i ich realizacji - BO WARTO - o tym mówiły wspaniałe osobistości, z którymi mieliśmy możliwość porozmawiać: Anna Tybor – która w 2021 roku jako pierwsza kobieta na świecie zjechała na nartach z Manaslu (8 156 m n.p.m.); Dorota Rasińska-Samoćko – do tej pory stanęła już na szczycie jedenastu ośmiotysięczników. Jako trzecia Polka w historii weszła na K2; Dorota Szparaga – przeszła m.in. Główny Szlak Beskidzki w dwie strony, ustanawiając kobiecy zimowy rekord. W 2023 roku jako pierwsza osoba z Polski i pierwsza kobieta na świecie, pokonała solo liczący aż 1710 km szlak Transcaucasian Trail; Daria Sieracka – od 2016 roku prowadzi na YouTube kanał Kobieta Górom, gdzie rozmawia z kobietami gór i wspinaczkami.

 

W 2022 roku założyła Fundację Wandalistki działającej na rzecz kobiet w górach wysokich; Anna Król – w 2021 roku wydała książkę „Kamienny sufit. Opowieść o pierwszych taterniczkach”. Kocha naturę i góry. Wspina się, jest taterniczką. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach o elektronice w górach: jak o siebie zadbać podczas wędrówek górskich, jakie aplikacje są niezbędne.