sparingi

W dniu 20 listopada 2023 r. w naszej szkole gościliśmy aż pięć drużyn debatanckich z województwa śląskiego. Odbyły się 3 sparingi, w których to Ruda Śląska zmierzyła się z naszą drużyną z Katowic, potem Dąbrowa Górnicza z Będzinem i Chorzów z Zabrzem.

 

Każdy sparing prowadzony był przez marszałka debaty, dodatkowo był także oceniany przez współpracującego z Śląską Siecią Szkół Debatujących, do której należy nasza szkoła, Pana Grzegorza Chmiela z Tarnowskiej Ligi Debatanckiej.

Dziękujemy za profesjonalizm i fantastyczną atmosferę, która sprawiła, że poznaliśmy się lepiej z innymi drużynami a także nauczyliśmy się wystąpień publicznych i przełamaliśmy nasze lęki przed debatą publiczną. Nasza szkołę reprezentowali Hania Kopka 1e, Łucja Wadowska 1i, Tomasz Doleżyczek 2i i Filip Wróblewski 2i. Na publiczności zasiedli też uczestnicy Szkolnego Koła Debat "MIKO", którego opiekunkami są: Pani Beata Maleska-Pająk i Pani Małgorzata Gądek.

Cieszymy się z takiego spotkania i już trzymamy kciuki za naszą drużynę i kolejny turniej tym razem poświęcony ekologii, w którym bierze udział nasza szkoła już pod koniec listopada.